Δευτέρα 20 Απριλίου 2015

Πουρδάνης για τρεις (πόντους)... Μέσα!!

Με εμφατική παρουσία του πρώτου σκόρερ Πουρδάνη, που πέτυχε χατ-τρικ, ο Μακεδονικός Έδεσσας νίκησε την ουραγό Ξιφιανή με 3-2 το Σάββατο στο Κλεισοχώρι.
Οι παίκτες του Μακεδονικού μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 10' προηγούνταν με δύο γρήγορα γκολ του Πουρδάνη το ένα από θέση τετ-α-τετ και το άλλο από πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Στο τέλος του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν με αποτέλεσμα να δεχθούν την ισοφάριση με απανωτά γκολ στο 40' με πέναλτι και το 43' με απευθείας φάουλ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να απειλήσουν και ο Μακεδονικός έφτασε στην νίκη με το τρίτο γκολ του Πουρδάνη με σουτ. Άξια η νίκη του Μακεδονικού Έδεσσας που διασκέδασε τις εντυπώσεις μετά την βαριά ήττα από την Ζέρβη. Επόμενος αγώνας και τελευταίος της χρονιάς μέσα στο Νεοχώρι. Μακεδονικός: Γιόντης, Γρεβενάρης, Δημητρίου (45' Ρέτζιας), Σουλιώτης, Κιουρτζίδης Ν., Κιουρτζίδης Β., Καλογιάννης, Γάτσης, Μπουζούρης, Προμογιάννης Ν., Πουρδάνης.