Τετάρτη 29 Νοεμβρίου 2017

ΝΙΚΗ ΒΟΡΕΙΝΟΥ 6-0 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ

Οδυνηρή ήττα γνώρισε ο Μακεδονικός Έδεσσας μέσα στο Βορεινό με το βαρύ σκορ 6-0.
Οι βυσσινί εμφανίστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων και δίκαια ηττήθηκαν από την τοπική Νίκη που έδειξε μεγαλύτερο πάθος και διάθεση στον αγώνα. Στο 17' ο Μακεδονικός είχε την ευκαιρία να προηγηθεί αλλά οι αντίπαλοι αμυντικοί έδιωξαν το γύρισμα του Στόλη προ του Μπογδάνη που ήταν έτοιμος να σκοράρει. Στο 25' ο Γέργης, αφού νωρίτερα είχε προειδοποιήσει με σουτ στο δοκάρι, άνοιξε το σκορ με σουτ στο "Γ" του Ροδίντση. Τρία λεπτά αργότερα στο 28' ο Στεφανίδης έκανε το 2-0 μετά από ασυνεννοησία των φιλοξενούμενων. Στο 40' κεφαλιά του Κιουρτζίδη Ν. μετά από κόρνερ του Μπουρδάνη πέρασε λίγο άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Μακεδονικού προσπάθησαν να πιέσουν για να μπουν ξανά το παιχνίδι αλλά οι ευκαιρίες με τους Καλογιάννη και Περδικόπουλο πέρασαν ανεκμετάλλευτες. Αντ' αυτού στο 67' οι γηπεδούχοι εκτέλεσαν φάουλ, ο Ροδίντσης δεν συγκράτησε την μπάλα και ο Στεφανίδης από κοντά έκανε το 3-0. Μετά από αυτό το γκολ υπήρξε μεγάλη απογοήτευση στις τάξεις του Μακεδονικού και η ομάδα δέχθηκε άλλα τρία τέρματα από τους Γέργη (70' και 76') και Κουκουλίδη (88').
Για τον Μακεδονικό Έδεσσας (Πατετσίνης): Ροδίντσης, Κιουρτζίδης Ν., Καλογιάννης, Πέτκος, Στόλης (46' Γιαγιόγλου), Μπογδάνης, Περδικόπουλος, Μητσόπουλος, Κοντάκος (71' Τότλης), Μακρίδης, Μπουρδάνης.