Τετάρτη 10 Ιανουαρίου 2018

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 2-3 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΩΡΟΘΕΑΣ

Την ήττα με σκορ 2-3 γνώρισε ο Μακεδονικός Έδεσσας στον κυριακάτικο αγώνα κόντρα στην Αναγέννηση Δωροθέας.
Οι βυσσινί παρατάχθηκαν με πολλές ελλείψεις αλλά παρόλα αυτά είχαν καλή απόδοση και αν δεν τους στοίχιζαν τα αμυντικά λάθη θα μπορούσαν να πάρουν κάτι θετικό από τον αγώνα. Στο 1ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν τον κύριο λόγο και απείλησαν με τους Κόγιο (δοκάρι στο 22') και Τσάλμα (τετ-ατέτ, απόκρουση Ροδίντση στο 30'). Για τους γηπεδούχους η καλύτερη φάση ήταν το δοκάρι του Μπουρδάνη στο 37'. Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου ο Τσάλμας με σουτ μέσα από την περιοχή έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους. Στο 2ο ημίχρονο το παιχνίδι άνοιξε με τις δύο ομάδες να βάζουν και να χάνουν πολλά γκολ. Στο 47' ο Τότλης με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Μπουρδάνη ισοφάρισε για τον Μακεδονικό, αλλά στο 51' ο Σταματιάδης με διαγώνιο σουτ έβαλε εκ νέου σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους. Στο 61' ο Κόγιος έγραψε το 1-3 μετά από αλλεπάλληλα λάθη στην άμυνα των γηπεδούχων. Ο Μακεδονικός μείωσε στο 74' και πάλι με τον Τότλη, ο οποίος με όμορφο τακουνάκι έστειλε την μπάλα στην γωνία της αντίπαλης εστίας, αλλά οι προσπάθειες για ισοφάριση πρώτα με τον Ρέτζια (σουτ στο 81') και μετά με τον Μητσόπουλο (κεφαλιά στο 85') δεν κατέληξαν σε γκολ.
Για τον Μακεδονικό Έδεσσας: (Χαραλάμπους) Ροδίντσης, Σουλιώτης, Κιουρτζίδης Ν., Ρέτζιας, Μητσόπουλος, Παπαδόπουλος, Ζάσκας, Τότλης, Μπουρδάνης, Χρυσοστόμου, Antonio.