Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 2-1

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Μακεδονικού Έδεσσας στο Γραμματικό παρά την αξιόλογη προσπάθεια των παικτών της. Στο πρώτο ημίχρονο ο Μακεδονικός μπήκε νωθρά στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα να δεχθεί το 1-0 στο 40' με σουτ μέσα από την περιοχή του Γιαννιώτη .
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Μακεδονικού μπήκαν πιο δυνατά με σκοπό να διεκδικήσουν ότι καλύτερο από το ματς και πέτυχαν την ισοφάριση στο 81' με τον Νίκο Κουρτζίδη με ωραίο διαγώνιο σουτ μετά από εκτέλεση φάουλ του Μίντση. Αμέσως μετά την σέντρα όμως ο Γιαννιώτης και πάλι έδωσε προβάδισμα στο Γραμματικό με κεφαλιά κάνοντας το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Μέτρια η διαιτησία του Βλαδίκα που άφησε ατιμώρητους τους παίκτες των γηπεδούχων παρά τα σκληρά μαρκαρίσματα και τις έντονες διαμαρτυρίες σε όλο το δεύτερο ημίχρονο και σφύριξε την λήξη πριν καλά καλά συμπληρωθούν τα 90'. Μικρή διακοπή υπήρξε λίγο πριν το τέλος του αγώνα όταν φίλαθλος του Γραμματικού πήδηξε τα σύρματα και μπήκε στον αγωνιστικό χώρο χωρίς να έχει συνέχεια στο περιστατικό. Ο Μακεδονικός αγωνίστηκε με τους: Σιάνης, Καραγιάννης, Δημητρίου, Κιουρτζίδης Ν., Σουλιώτης, Μίντσης, Γάτσης, Ζαχαριάδης Τ. (28' Κιουρτζίδης Β.), Προμογιάννης Δ., Μπουζούρης (84' Αθανασίου), Γρεβενάρης (55' Προμογιάννης Ν.)